عکس روی شاسی

عکس روی شاسی

عکس روی شاسی و یا چاپ عکس یکی از خدمات رایج و پرطرفداری است که در آتلیه‌های عکاسی و مراکز چاپ تخصصی انجام می‌شود. چاپ و نصب عکس بر روی شاسی یکی از خدمات جدید چاپ عکس پس از چاپ دیجیتالی است که امروزه با بالاترین کیفیت و متریال در مراکز چاپ تخصصی عکس انجام می‌شود. خدمات چاپ عکس روی شاسی در انواع سایزها و طرح‌های مختلف بر اساس سلیقه مشتری انجام شده و به آن‌ها ارائه می‌شود.

لمینت عکس روی شاسی چیست؟

لمینت عکس روی شاسی چیست؟

لمینت عکس روی شاسی یکی از روش‌های نوین و عالی برای افزایش عمر قاب عکس‌های شاسی و سفارشی شده شما است. در روش‌های تخصصی چاپ عکس روی شاسی، معمولاً از لمینت برای ایجاد یک روکش روی شاسی عکس استفاده می‌شود تا در طول زمان عکس به دلیل عوامل محیطی و نور خورشید تغییر رنگ نداده و ‌کیفیت آن حفظ شود. لمینت عکس روی شاسی انواع مختلفی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به لمینیت براق، کریستالی و براق و‌ مخملی اشاره کرد.

چاپ عکس روی شاسی به چه صورت انجام می شود؟

چاپ عکس روی شاسی به چه صورت انجام می شود؟

فرایند چاپ عکس روی تخته شاسی، یک فرایند کاملاً تخصصی است که پروسه طولانی دارد. در این روش عکس مورد نظر ابتدا روی کاغذهای مخصوص در اندازه دلخواه چاپ می‌شود و سپس تخته یا شاسی در اندازه عکس چاپ شده بریده شده و آماده نصب عکس می‌شود. سپس عکاس یا فرد متخصص با انجام فرایندهای تخصصی عکس خام را بر روی صفحه شاسی نصب می‌کند و در نهایت برای ایجاد ظاهری زیبا و‌جلوگیری از تغییر رنگ عکس در طول زمان یک لایه روکش لمینت روی آن قرار می‌دهد.  چاپ بازار یکی از مراکز تخصصی در زمینه آموزش موکاپ، چاپ انواع عکس، تراکت و محصولات تبلیغاتی و تایپوگرافی است که خدمات باکیفیتی را در این زمینه‌ها ارائه می‌دهد.

موارد استفاده تخته شاسی

موارد استفاده تخته شاسی

در دنیای امروز دیگر قاب عکس‌های شیشه‌ای و آلبومهای عکس دیگر جایی ندارند و با ایجاد روش‌های نوین در طراحی و چاپ عکس، تحولاتی در این زمینه ایجاد شده است. یکی از روش‌های نوین در این زمینه چاپ انواع عکس و تصاویر بر روی شاسی است که در ابعاد مختلف و در طرح‌های متنوع انجام می‌شود. از تخته شاسی معمولاً برای ثابت نگه داشتن طرح‌ها و عکس مختلف در زمان‌های طولانی و همچنین چاپ عکس‌های مختلف استفاده می‌شود. نحوه استفاده از رنگ در چاپ و ظهور عکس‌ها نیز بسیار مهم است، از این رو چاپ عکس و تصاویر بر روی تخته شاسی اغلب توسط آتلیه‌های تخصصی چاپ عکس و مراکز تبلیغاتی و چاپ انجام می‌گیرد.

چاپ شاسی بر روی کاغذ لاستر

چاپ شاسی بر روی کاغذ لاستر از دیگر خدماتی است که در آتلیه‌های تخصصی چاپ عکس ارائه می‌شود. این روش از جمله رایج‌ترین و معمول‌ترین روش‌های چاپ بر روی شاسی است. کاغذ لاستر یک‌ نوع کاغذ مات، براق و بدون بافت است و قیمت ارزان‌تری نسبت به سایر انواع کاغذها دارد و همچنین نور را بازتاب نمی‌دهد. چاپ شاسی بر روی کاغذ لاستر در سایزهای متنوع و به صورت عمودی و افقی انجام می‌شود. معمولاً چاپ شاسی در اندازه‌های مختلف ۸ میل، ۱۶ میل و ۳۰ میل انجام می‌شود. قیمت چاپ عکس  روی شاسی با توجه به اندازه شاسی و جنس آن متغیر است. برای اطلاع از هزینه‌های چاپ عکس می‌توانید به وب سایت‌های آنلاین آتلیه تخصصی مراجعه کرده و از خدماتی که ارائه می‌دهند مطلع شوید.

چاپ شاسی روی کاغذ سیلک

چاپ عکس یا شاسی روی کاغذ سیلک یا به اصطلاح ابریشمی از دیگر خدماتی است که در مراکز تخصصی چاپ عکس ارائه می‌شود. کاغذ سیلک جزو محبوب‌ترین کاغذهای عکاسی با کنتراست بالا است که ضخامت و مقاومت بالایی نسبت به سایر انواع کاغذها دارد و خاصیت ضد اثر انگشتی دارد. چاپ شاسی روی کاغذ سیلک در بیش از ۲۰ سایز استاندارد انجام می‌شود، همچنین جنس چوب شاسی در این نوع چاپ تمام mdf بوده و قابلیت شستشو با ابر مرطوب را دارد. چاپ عکس و تبلیغات چاپی بر روی کاغذ سیلک در اندازه‌های ۸، ۱۶ و ۳۰ میل انجام می‌شود که برای سفارش چاپ می‌توانید به مراکز تخصصی چاپ عکس مراجعه نمایید.

چاپ شاسی روی کاغذ متالیک

چاپ شاسی روی کاغذ متالیک جزو بهترین و مرغوب‌ترین انواع عکس روی شاسی است که به دلیل جنس مرغوبی که دارد، قیمت بیشتری را شامل می‌شود. کاغذ متالیک به دلیل دارا بودن درصد نقره بالا در ساختار خود، براق بوده و از درخشندگی و شفافیت و مقاومت بالایی برخوردار است. کاغذ متالیک همچنین به دلیل براق و بدون بافت بودن برای انواع عکس‌ها در سایزهای بسیار بزرگ مناسب است. چاپ شاسی رو کاغذ متالیک در انواع سایزها و اندازه‌های ۸، ۱۶ و ۳۰ میل در مراکز تخصصی چاپ عکس انجام می‌شود.

چاپ عکس با شاسی مکعبی رومیزی

چاپ عکس با شاسی مکعبی رومیزی یکی از جدیدترین روش‌های چاپ عکس است که برای هدیه دادن بسیار مناسب است. اگر به دنبال یک هدیه منحصر به فرد و ماندگار هستید، چاپ عکس دلخواه با شاسی مکعبی رومیزی گزینه بسیار خوبی است. ابعاد قابل چاپ عکس در این شاسی معمولاً ۱۰ در ۱۰ است و در چاپ آن از انواع کاغذ چاپ لاستر مات، سیلک و متالیک استفاده می‌شود. برای سفارش چاپ عکس با شاسی مکعبی رومیزی می‌توانید به آتلیه‌های تخصصی و یا مراکز چاپ مراجعه نمایید و یا به صورت غیرحضوری از وب سایت، سفارش خود را ثبت کنید.

چاپ عکس روی پلکسی

چاپ عکس روی پلکسی از روش‌های نوین چاپ عکس است که در مراکز تخصصی چاپ و آتلیه‌های عکاسی انجام می‌شود. در این روش عکس چاپ شده معمولاً بر روی یک ورق پلکسی سفید رنگ نصب شده و سپس روی آن یک ورق پلاکسی شیشه‌ای قرار می‌گیرد که درخشش بی‌نظیری دارد و مانند شیشه صاف و براق است. همچنین نصب عکس روی پلکسی بر روی شاسی نیز امکان پذیر است. ابعاد قابل چاپ عکس در این روش شامل ۲۰ سایز مختلف می‌شود، جنس کاغذ مورد استفاده در چاپ این نوع عکس‌ها سیلک بوده و محصول چاپی قابلیت شستشو و اسپری را دارد.

چاپ عکس با شاسی پازلی

چاپ عکس با شاسی پازلی نیز جزو روش‌های چاپ نوین عکس است که امروزه در بیشتر آتلیه‌ها و مراکز چاپ تخصصی انجام می‌شود. در این روش عکس بر روی تخته شاسی نصب شده و سپس در ابعاد و اندازه‌های دلخواه به صورت پازلی برش می‌خورد. این نوع از چاپ عکس برای نصب روی دیوار بسیار مناسب است و جلوه‌ی زیبا و منحصربه فردی را ایجاد می‌کند. معمولاً جنس کاغذ استفاده شده در این نوع چاپ لاسترمات، سیلک و متالیک است و جنس شاسی تمام mdf می‌باشد که قابلیت شستشو با ابر مرطوب را نیز دارا است.

اجزا تشکیل دهنده چاپ عکس روی شاسی

اجزا تشکیل دهنده چاپ عکس روی شاسی

اجزا تشکیل دهنده چاپ عکس روی تخته شاسی شامل عکس چاپ شده بر روی انواع کاغذ عکاسی مات، سیلک و متالیک، چسب مخصوص که از آن برای چسباندن عکس روی شاسی استفاده می‌شود، تخته شاسی از جنس mdf مرغوب در اندازه‌های مختلف و ضخامت‌ ۸، ۱۶ و ۳۰ میل و همچنین انواع لمینت برای افزایش مقاومت و ماندگاری عکس چاپ شده است.

انواع لمینت عکس

لمینت عکس انواع مختلفی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به لمینیت براق، نیمه مات، مخملی اشارا کرد.

انواع لمینت براق برای قاب عکس‌های خانوادگی بسیار مناسب هستند و ظاهر و‌ جلوه براقی به شاسی عکس می‌دهند و نور را مانند شیشه منعکس می‌کنند.

انواع لمنیت نیمه مات سطح نرمتری برای عکس‌های چاپی روی شاسی است که احتمال انحراف نور از سطح عکس را کاهش می‌دهد. این نوع از لمینت نسبت به لمینت براق، از ظاهر براقی برخوردار نیست و اشباع رنگ یا به اصطلاح پانچ کمتری دارد.

انواع لمینت مخملی دارای بافت نرمی هستند که باعث ایجاد حداکثر نور در سطح می‌شود. این نوع لمینت کمترین انعکاس نور را داراست و خراش‌های ایجاد شده در سطح عکس را پنهان می‌کند. متریالی که در ساخت این لمینت استفاده می‌شود، مواد وینیل پنج میل با ماندگاری بالا است.

نصب لمینت عکس بر روی شاسی

عکاسان حرفه‌ای اغلب توصیه می‌کنند که به هنگام سفارش عکس روی شاسی بهتر است یک لایه لمینت روی آن قرار گیرد تا در دراز مدت آسیبی به بافت عکس وارد نشود و در طول زمان تغییر رنگ ندهد. عکاسان اظهار دارند که اگر عکس هایتان برای شما اهمیت بالایی دارند، بهتر است لمینت عکس روی شاسی را انجام دهید و آنها را از آسیب‌های احتمالی محفوظ نگه دارید. نصب لمینت عکس بر روی شاسی در آتلیه‌های تخصصی چاپ عکس و مراکز چاپ و تبلیغات انجام می‌شود. مراکز چاپ و تبلیغات خدمات گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف از طراحی لوگو گرفته تا انواع چاپ ساک دستی و نصب تصاویر روی شاسی را انجام می‌دهند.

انواع لمینت عکس

لمینت عکس در واقع یک لایه محافظ در جنس‌های مختلف است که روی عکس شاسی قرار می‌گیرد و عکس‌ها و تصاویر چاپ شده را از نور خورشید، اشعه فرابنفش و سایر آسیب‌های احتمالی که ممکن است در دراز مدت باعث کاهش رنگ و کیفیت عکس شود، مصون نگه می‌دارند. لمینت عکس انواع مختلفی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به لمینت براق، نیمه مات یا مات و همچنین لمینت مخملی اشاره کرد.

رتبه: 4.8 از 864 رأی

معرفی خدمات چاپ بازار

28421995 - 021