تفاوت رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی

تفاوت رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی

تفاوت رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی چیست؟ این سوالی است که در این مقاله قصد پرداختن به آن را داریم. اگر در حوزه‌ی برگزاری نمایشگاه‌های مختلف فعالیت دارید و در فضا‌ها و اجلاس گوناگون، شرکت می‌کنید، احتمالا با استند‌های رول آپ و پاپ آپ آشنا هستید.

در ابتدا، به تعریف استند بپردازیم. استند‌ها، به هر وسیله‌ای که برای ارائه‌ی بهتر و سریع‌تر یک محتوا، اطلاعات، محصول و یا خدمات مختلف، کمک می‌کنند، گفته میشود. از استند‌ها برای نمایش و ارائه‌ی محصولات مختلفی استفاده شده و در انواع مختلفی نیز طراحی و چاپ می‌شوند. انواع مختلف استند‌ها عبارتند از استند‌های ایستاده، رومیزی، رول آپ، پاپ آپ و غیره. دو استند رول آپ و پاپ آپ، از سازه‌های پر کاربرد و پرطرفدار نمایشگاهی هستند که در نمایشگاه‌های زیادی مورد استفاده غرفه‌داران، قرار می‌گیرند. این دو سازه، تفاوت‌ها و شباهت‌های زیادی با یکدیگر دارند که هر یک از آن‌ها ویژگی‌های مختلف زیادی را ارائه می‌دهند. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی و توضیح تفاوت رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی، کاربرد‌ها و اجاره‌ی این دو استند، بپردازیم.

دیزاین و تبلیغات در غرفه

دیزاین و تبلیغات در غرفه

اولین قدم در برگزاری یک نمایشگاه‌ داخلی و یا خارجی، بحث دیزاین و طراحی غرفه‌های آن نمایشگاه بوده و اولین اقدام نیز، اقدام به دیزاین و تبلیغات در غرفه‌ها می‌باشد. در سال‌های اخیر، نمایشگاه‌های داخلی و خارجی زیادی در کشور برگزار می‌شود که هر یک از این نمایشگاه‌ها نیاز به غرفه‌آرایی‌های زیبا و چشم‌نواز دارند تا بتوانند بازدیدکنندگان بیشتری را جذب خود کنند. این امر با کمک استند‌ها و بنرهای مختلفی مانند استند‌های رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی، قابل انجام است. حوزه‌ی تبلیغات و بازاریابی، حوزه‌ای تخصصی است که فاکتور‌های بسیار زیادی در آن دخیل هستند و برای موفقیت در آن، باید عوامل مختلفی را مورد دقت و توجه قرار داد.

نمایشگاه‌های بین المللی، یکی از مظاهر بارز تبلیغات و بازاریابی هستند که در صورت درست عمل کردن در آن‌ها، می‌توان به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کرد.   این درست عمل کردن مربوط به غرفه‌سازی و دیزاین اصولی غرفه می‌شود و یکی از عوامل بسیار مهم و اساسی اعتمادسازی در بازدید‌کنندگان و جلب نظر آن‌ها است. یک طراحی و دیزاین موثر غرفه، طراحی و دیزاینی است که نشان دهنده هدف اجرا کننده بوده و  قادر به ارائه ارتباطات یکپارچه در طول رویداد‌های تجاری باشد. از نظر مالی و زمانی، نمایشگاه‌ها، سرمایه‌گذاری بزرگی هستند. بنابراین، اگر قصد انجام برپایی یک نمایشگاه را دارید، باید آن را به درستی انجام دهید.  این بدان معناست که شما باید به جنبه‌های مختلفی فکر کنید، جوانبی مانند ظاهر غرفه نمایشگاه، نحوه راه‌اندازی آن و حتی نحوه فروش به مشتریان، زمانی که آنها در غرفه شما هستند. بدون شک، غرفه‌ها، مهم‌ترین بخش یک نمایشگاه هستند و غرفه سازی نمایشگاه، عملی است که به ایجاد یک غرفه زیبا، مدرن و مورد پسند منجر می‌شود. ایجاد یک غرفه، برای موفقیت در استفاده حداکثری از فرصت، مهم است. جدای از بحث ظاهر، در هر رویدادی که باشد، به ناچار برای جلب توجه بازدیدکنندگان، با غرفه‌های دیگر به رقابت خواهید پرداخت. برای این موضوع، اطمینان حاصل کنید که تاکتیک‌های تبلیغاتی شما با خواسته‌ها و نیازهای مخاطبان شما سازگار بوده و مطابقت دارد. غرفه‌های نمایشگاهی پربازدید، معمولاً غرفه‌هایی هستند که طراحی‌های خلاقانه‌ای دارند و می‌توانند تعداد زیادی بازدیدکننده را تحت تأثیر قرار دهند. غرفه‌های نمایشگاهی در واقع، از یک سازه‌ی فیزیکی فراتر هستند چرا که ابزاری برای بازاریابی و جلب نشر مشتریان و همچنین افزایش فروش و سود و اشتغال‌زایی، می‌باشند. بنابراین، یک دیزاین اصولی و درست غرفه، نه تنها در برندینگ نقش موثری دارد، بلکه می‌تواند در گردش مالی یک برند نیز تاثیرگذار باشد.

غرفه سازی

غرفه سازی

غرفه سازی، موضوعی مهم و اساسی برای یک شروع موفق است. امروزه در امر تبلیغات، نمی‌توان غرفه‌های نمایشگاهی مختلف را بدون وجود تبلیغات مناسب و حرفه‌ای، ایجاد کرد. فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های زیادی، برای این که بتوانند ارتباط خوب و موثری با مشتریان خود داشته باشند، اغلب از غرفه‌سازی و تبلیغات استفاده می‌کنند. غرفه‌سازی، می‌تواند به شما کمک کند تا در امر تبلیغات و بازاریابی بهتر عمل کرده و فروش بیشتر و کسب و کار موفق‌تری داشته باشید. غرفه‌سازی، از نکات مهم و اساسی است که در بازاریابی و نمایشگاه‌های مختلف اجرا شده و بسیار تاثیرگذار است. یک طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه‌سازی به صورت حرفه‌ای، می‌تواند تاثیر زیاد و منحصر به فردی در مقدار فروش و شناخته شدن یک محصول داشته باشد. همچنین، این طراحی درست و اصولی غرفه، موجب می‌شود تا یک برند و محصول در ذهن‌ها ماندگار و ثبت شده و تعداد بازدیدکنندگان از یک غرفه، افزایش یابد و مشتریان ارتباط بهتر و عمیق‌تری با آن نمایشگاه و محصول برقرار کنند. چند نکته وجود دارند که به شما در هنگام طراحی غرفه یا نمایشگاه کمک زیادی می‌کنند. برای مثال: پیام‌های کلیدی را بزرگ، مختصر و به صورت خلاقانه، در انظار عموم قرار دهید. در این صورت، همه پیام‌های کلیدی شما به راحتی قابل مشاهده هستند. لوگوی شرکت خود را در قسمت‌های مختلف غرفه قرار دهید تا برند خود را تقویت کنید. از قالب‌بندی و وضوح مناسب برای تصاویر استفاده کنید. نمایشگرهای نمایشگاه، به تصاویری با وضوح بالا و گرافیک‌هایی با فرمت مناسب نیاز دارند. همچنین، از رنگ‌های مناسب استفاده کنید. روانشناسی رنگ پیچیده است. افراد به دلایل مختلف به سمت رنگ‌های مختلفی جذب می‌شوند.  رنگ‌هایی را برای نمایشگر انتخاب کنید که به شما در انتقال پیام، کمک کنند.

رول آپ چیست؟

رول آپ چیست؟

استند نمایشگاهی رول آپ، یک استند تبلیغاتی است که بسیار سبک وزن بوده و  قابل حمل و قابل نصب آسان در مکان‌های گوناگون است. ظاهر استند رول آپ، به شکل دو استوانه کنار هم چسبیده می‌باشد که اگر باز شود، در میان آن می‌توان یک کاغذ چاپی و یا یک بنر پلاستیکی مشاهده کرد. در اصل تبلیغات و طراحی‌ها بر روی این بنر و کاغذ انجام و چاپ می‌شود. به دلیل وزن کمی که این استند دارد،  بسیار مقرون به صرفه بوده و به موجب همین ویژگی، کسب و کارها و شرکت‌های زیادی به دنبال چاپ و یا حتی اجاره‌ی این استند‌ها هستند. امروزه، سازه‌های رول اپ، به دلیل ویژگی‌های فراوان و مزایای منحصر به فردی که ارائه می‌دهند، از پرطرفدارترین و پرکاربرد‌ترین سازه‌های تبلیغاتی و نمایشگاهی در مکان‌های مختلف به حساب می‌آیند. رول‌ آپ‌‌ها، پایه‌هایی دارند که نگه‌دارنده استند بوده و به صاف و پایدار ماندن آن‌ها کمک می‌کنند.

این مدل از استندهای تبلیغاتی، قدرت بالایی در جذب بازدید کنندگان دارند و در عین حال، از ارزان‌ترین استند‌های نمایشگاهی به شمار می‌آیند. استند‌های رول آپ، در انواع مختلفی طراحی و چاپ می‌شوند که عبارتند از: پایه پهن، گردان، تبلیغاتی، نمایشگاهی و اطلاع رسانی.

پایه پهن: این مدل از رول آپ، پایه‌ی پهنی برای حفظ تعادل بیشتر دارد که منجر می‌شود بتوان طرح را در ابعاد بزرگ‌ تری بر روی آن چاپ کرد.

گردان: این نوع از رول آپ‌ها، موتور دارند که می‌توان با استفاده از آن، طرح چاپ‌شده را به گردش درآورد. این قابلیت، طرح چاپ‌ شده را بزرگ‌تر و مطالب را بهتر به نمایش گذاشته و موجب جلب ‌توجه بیشتری می‌شود.

تبلیغاتی: از مهم‌ترین کاربردهای این نوع از استند‌های رول آپ، استفاده از آن به طور مشخص، برای تبلیغات و معرفی یک برند و کالا است.

نمایشگاهی: کاربردهای این مدل نیز، در غرفه‌های مختلف نمایشگاهی و ارائه هدف نمایشگاه به مخاطب است.

اطلاع رسانی: این مدل از استند‌های رول آپ، در مکان‌های مختلفی مانند  همایش‌ها، اجلاس، سمینارها، رویدادها و غیره، برای انتقال و بیان یک رویداد و یا دست‌آورد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پاپ آپ نمایشگاهی چیست؟

پاپ آپ نمایشگاهی چیست؟

استند‌های نمایشگاهی پاپ آپ، یکی از انواع مختلف استندهای تبلیغاتی و نمایشگاهی هستند که در فضاهای مختلف، مخصوصا نمایشگاه‌ها، کاربرد زیادی دارند. مهمترین خصوصیت پاپ آپ‌ها، ابعاد بزرگ آن‌ها و اشکال مختلف و متنوعی است که دارند. این استند‌ها، بسیار سبک وزن بوده و به آسانی قابل حمل هستند. برای تبلغات مختلفی می‌توان از این استند‌ها استفاده کرد. برای این کار کافی است، سایز استند مورد نظر خود را تعیین کرده و به یک شرکت تبلیغاتی، سفارش دهید تا استندی متناسب با محصول و نمایشگاه شما، طراحی و چاپ کند.

ابعاد بزرگ این سازه‌ها، ویژگی مثبتی است که منجر شده است تا طرح ها و نوشته‌های بر روی آن به صورت واضح‌تری قابل رویت باشند. استند‌های پاپ آپ، انواع مختلفی را شامل می‌شوند که عبارتند از: استند پاپ آپ تخت، استند پاپ آپ کرو، استند پاپ آپ مگنتی و استند پاپ آپ ساعتی.

پاپ آپ تخت: حالتی که این استند قرار می‌گیرد، به صورت تخت است.

پاپ آپ کرو: حالتی که این مدل قرار می‌گیرد،  به صورت محدب است.

پاپ آپ مگنتی: این مدل، نصب بسیار آسان ‌ و راحتی دارد.

پاپ آپ ساعتی: این مدل، دارای خط‌کش‌هایی است که دارای قفل چرخشی بوده و در سازه نصب می‌شوند.

تفاوت رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی

تفاوت رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی

دو سازه‌ی رول آپ و پاپ آپ، تفاوت‌های عمده‌ای با یک‌دیگر دارند که این دو سازه را متمایز از هم کرده است. تفاوت‌هایی مانند، اندازه و شکل ظاهری این دو سازه، که در واقع مهم‌ترین تفاوت رول آپ و پاپ آپ، به شمار می‌آید. به طوری که استند پاپ آپ اغلب سایزی بزرگتر از رول آپ دارد و می‌توان آن را بزرگترین سازه نمایشگاهی معرفی کرد و همچنین شکل ظاهری آن نیز خاص و معمولا هنری است. این قابلیت این سازه، منجر می‌شود تا تبلیغات با شمایلی متفاوت و منحصر به فرد، انجام شوند. علاوه بر این، اگرچه هر دوی این استند‌ها بسیار سبک بوده و قابل حمل هستند، اما رول آپ‌، به این دلیل که به راحتی می‌تواند جمع شده و باز شود، حجم کمتری را اشغال کرده و قابل حمل‌تر است. در سازه پاپ آپ، از خط کش‌هایی جهت افزایش استقامت و استحکام استند، استفاده می‌شود. با توجه به تفاوت و شباهت‌های این دو سازه و ویژگی‌هایی که ارائه می‌دهند. در نهایت این تصمیم برپا کننده و مسئول یک نمایشگاه و محصول است که کدام یک از این استند‌ها را انتخاب کرده و به کار بگیرد.

 سایز رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی

دو سازه‌ی رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی، از جهت سایز و ابعاد، متفاوت از یکدیگر هستند. این به این معنی است که سایز سازه‌ی پاپ آپ‌، بسیار بزرگ‌تر بوده و در ابعاد مختلفی می‌توان آن را طراحی و چاپ کرد. اما سایز سازه‌ی رول آپ‌، محدود بوده و سایز و اندازه مشخصی دارد.

شکل رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی

تفاوت بارز دیگر دو استند رول آپ و پاپ آپ، شکل و فرم آن‌ها است. به این معنا که سازه‌های رول آپ‌، چند شکل محدود را دارا هستند و نمی‌توان این سازه‌ها را به هر شکل و فرمی که مد نظر است، طراحی کرده و فرم داد.

اما شکل سازه‌های پاپ آپ‌، به گونه‌ای است که آزادی عمل بیشتری در طراحی و فرم دهی فراهم است و می‌توان آن‌ها را به آسانی، متناسب با هر طرح و فضایی که قصد به کارگیری آن‌ها را داریم، در اشکال متنوع و مختلفی، درآورد.

حجم رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی

دو استند نمایشگاهی و تبلیغاتی رول آپ و پاپ آپ، از جهت حجم با هم تفاوت‌هایی دارند. اگرچه هر دو این سازه‌ها سبک وزن هستند، اما حجم استند رول آپ، از حجم استند پاپ آپ کم‌تر است. به طوری که به راحتی در یک کیف هم می‌توان آن را جا داد.

شباهت رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی

استند‌های پاپ آپ و رول آپ، در کنار تفاوت‌هایی که با یکدیگر دارند، شباهت‌های فراوانی نیز دارند. برای نمونه، هر دوی این سازه‌های نمایشگاهی، فلزی بوده و قابلیت جمع شدن و باز شدن، به آسانی را دارند. ویژگی مثبت مشابه هر دو این استند‌ها این است که حجم بسیار کمی را اشغال کرده و به سادگی می‌توان آن‌ها تا جمع کرده و در یک کیف دستی، جا داد. جنس هر دو این استندهای نمایشگاهی از آلومینیوم بوده و در عین حال، وزن کم و سبکی دارند که این موضوع سبب جابه جایی راحت و آسان آنها شده است. البته، استند پاپ آپ ابعاد و حجم کمی بالاتر از استند رول آپ دارد. استند رول آپ و پاپ آپ، هر دو از رایج‌ترین و پرطرفدارترین استندهای نمایشگاهی هستند که به آسانی به شکل رول در آمده و جمع و باز می‌شوند.

تهیه رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی

با چاپ استند‌های مختلف و متنوع، در واقع محصولات یک شرکت یا نمایشگاه را در معرض دید مخاطبان قرار داده و می‌توان توجه آن‌ها را به موضوع مورد نظر ما، جلب کرد. با استفاده از این روش، می‌توان پیام شرکت و محصول را به روشی حرفه‌ای منتقل و در ذهن مخاطب ماندگار کرد. این امور را می‌توان با استفاده از استند‌های رول آپ و پاپ آپ، انجام داد. به همین دلیل است که چاپ و تهیه این دو استند، از اهمیت بالایی برخوردار است. چاپ و تهیه پاپ آپ و رول آپ باید، به بهترین شکل و همچنین سازگار با محصول مورد نظر انجام شود. همچنین جدای از این طراحی و هماهنگی، متریال به کار برده شده نیز، امر مهمی در تهیه استند‌های رول آپ و پاپ آپ است و باید از کیفیت کافی برخوردار باشد. از آنجایی که رول آپ، پرکاربردترین سازه نمایشگاهی است، باید در تهیه آن دقت فراوانی انجام شود. به طور کلی، با توجه به این موضوع که در برگزاری نمایشگاه‌های مختلف، مهم‌ترین نکته تبلیغات و جلب توجه مخاطب است، پس باید در تهیه دو اصل اساسی، یعنی رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی، کوشا باشیم.

برای چاپ و تهیه سازه‌های رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی، می‌توانید به شرکت چاپ بازار که یک شرکت چاپ و طراحی تبلیغاتی در زمینه‌های مختلف، مانند، چاپ ست اداری، طراحی و چاپ کارت‌های ویزیت، چاپ برچسب و غیره است مراجعه کرده و اقدام به سفارش و تهیه سازه‌های نمایشگاهی رول آپ و پاپ آپ، بکنید.

اجاره تجهیزات نمایشگاهی

اگر برای نمایشگاه و یا هر مورد دیگری، به دنبال تجهیزات غرفه‌سازی هستید، می‌توانید ابزار مختلف آن را اجاره کنید. اجاره این تجهیزات بسیار مقرون به صرفه‌تر از سفارش و خرید آن‌ها است چرا که در صورت خریداری، پس از پایان نمایشگاه، این جهیزات عملا دیگر کاربردی ندارند. برای اجاره‌‌ی تجهیزات مختلف نمایشگاهی می‌توانید به سایت شرکت چاپ بازار مراجعه کرده و با استفاده از گزینه‌های موجود اقدام به کرایه تجهیزات مختلف نمایشگاهی کنید. برای این منظور. محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده و مدت زمانی که قصد اجاره آن محصول را دارید، وارد می‌کنید. در پایان محصول یا محصولات انتخابی شما در صورت موجود بودن، رزرو شده و می‌توانید تحویل بگیرید. چاپ بازار، یک شرکت تبلیغاتی است که با به کارگیری تیمی متخصص و مجرب، اقدام به طراحی و چاپ محصولات تبلیغاتی مختلفی مانند: چاپ کارت ویزیت، طراحی و چاپ تراکت تبلیغاتی، چاپ انواع مختلف پاکت نامه، طراحی و چاپ استند‌های متنوع، طراحی و چاپ ساک دستی و غیره، کرده است.

سوالات متداول

۱- استند چیست؟

استند، یک ابزار تبلیغاتی مهم است که در عرصه‌ی تبلیغات بسیار مفید و مؤثر بوده و در زمینه‌ی افزایش فروش یک محصوب، موفق عمل می‌کند. استندهای تبلیغاتی، در مکان‌های مختلفی مانند، داروخانه‌ها، فروشگاه‌های بزرگ، نمایشگاه‌ها، سالن‌های کنفرانس و شرکت های مختلف استفاده می‌شوند.

۲- کاربرد استند چیست؟

مهم‌ترین کاربرد استند‌های نمایشگاهی، در غرفه‌سازی و معرفی و تبلیغات در اماکن مختلف است. از استندهای نمایشگاهی مختلف، در نمایشگاه‌ها و سالن‌های غرفه‌های نمایشگاهی زیادی، به جهت معرفی محصولات متنوع استفاده می‌شود.

۳- استند‌های تبلیغاتی در چه مکان‌هایی قرار می گیرند؟

استندهای تبلیغاتی اغلب در فضاها و مکان‌هایی قرار می‌گیرند که افراد زیادی برای خرید به آن مکان رفت و آمد می‌کنند. مکلن‌هایی مانند فروشگاه‌های مختلف بزرگ، مراکز خرید، هتل‌ها، سالن اجتماعات و کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها و غیره، از فضاهایی هستند که استند در آن‌ها به کار برده می‌شود.

رتبه: 4.8 از 864 رأی

معرفی خدمات چاپ بازار

28421995 - 021