ابعاد کارت ویزیت استاندارد چقدر است ؟

ابعاد کارت ویزیت استاندارد چقدر است ؟

یکی از مهمترین اقلام تبلیغاتی که تمامی صاحبان کسب و کارها باید از آن استفاده کنند، کارت ویزیت است. کارت ویزیت این قابلیت را دارد که تا حد زیادی وجهه یک کسب و کار را حرفه ای کرده و اعتبار و اعتماد زیادی نیز جلب کند. با این وجود نکاتی در چاپ این محصول وجود دارد که باید رعایت شود. ” ابعاد کارت ویزیت” از مهمترین اصولی است که نیازمند توجه و دقت می باشد. در این مقاله به شما خواهیم گفت “ابعاد کارت ویزیت استاندارد چقدر است ؟” و در ادامه با مزیت‌های آن آشنا خواهیم شد.

ابعاد استاندارد چاپ کارت ویزیت

اگر شما هم از کارت ویزیت برای معرفی خود و کسب و کارتان استفاده می کنید، حتما به خوبی می دانید که رعایت ابعاد استاندارد، می تواند تاثیر شگرفی بیشتر دیده شدن شما داشته باشد. این را از ابعاد یکسان و مشابه تمامی کارت ویزیت ها می توانید متوجه شوید.

ابعاد استاندارد چاپ کارت ویزیت

چرا کارت ویزیت‌ها به یک اندازه هستند؟

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا غالبا کارت ویزیت ها در ابعاد و اندازه های یکسان طراحی و چاپ می شوند؟
پاسخ به این سوال ساده است. وقتی کارت ویزیت در ابعاد مناسب و استانداردی طراحی و چاپ شوند قابلیت حمل آن آسان می شود. علاوه بر آن هزینه های طراحی و چاپ نیز تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. کارت ویزیت ها وقتی در اندازه های یکسان طراحی می شوند این قابلیت را دارند که در کیف پول یا با دست به راحتی جمل کرد.

کارت ویزیت ها می تواند از متریال مختلف و به اشکال مختلفی طراحی شود مثلا کارت ویزیت لمینت براق یکی از انواع پرکاربرد کارت ویزیت است اما در همه آن ها رعایت استاندارد ابعاد ضروری است.

_____________________________________________________________________

حتما بخوانید:نقش تایپوگرافی در طراحی کارت ویزیت فوری

_________________________________________________________________

انواع سایز کارت ویزیت استاندارد

علیرغم اینکه گفته می شود کارت های ویزیت اندازه های یکسانی دارند، با این وجود می توانید اشکال مختلف آن را مشاهده کنید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید اگرچه می توانید کارت ویزیت را به اشکال مختلفی چاپ کنید، اما این اشکال هر کدام به صورت پیش فرض اندازه ها و ابعاد یکسانی دارند که شما می توانید هر کدام را به تناسب سلیقه و نیاز خود استفاده کنید.

انواع سایز کارت ویزیت استاندارد

سایز کارت ویزیت مستطیل

پرطرفدارترین و پرکاربردترین نوع کارت ویزیت است که نه تنها در ایران که در بسیاری از کشورهای دنیا مورد استفاده است. این کارت های می تواند به شکل کارت ویزیت لمینت مات یا براق نیز طراحی شود. دلیل آن نیز ماندگاری و شناخت بیشتر مخاطبان با این نوع کارت ویزیت می باشد. ابعاد استاندارد این کارت ها در دو نوع 8.5 در 4.8 سانتیمتر و 8.5 در 5.5 سانتی متر می باشد.

ابعاد کارت ویزیت گوشه گرد یا دورگرد

برخی از کارت ویزیت ها اگرچه مستطیل شکل هستند اما زوایای گوشه ای آن را به شکل گرد برش می دهند. از همین رو به این کارت های ویزیت دورگرد نیز گفته می شود. کارت ویزیت سلفون مات دورگرد یکی از انواع پرطرفدار این نوع کارت است. سایز این کارت ها در ابعاد 8.5 در 5.5 سانتیمتر است.

ابعاد کارت ویزیت مربع

این کارت های ویزیت یکی از انواع پرطرفدار است که در دو نوع طراحی می شود:
کارت ویزیت سلفون براق و مات که دارای روکش لمینت 150 میکرون و 300 گرم با 2 کاغذ گلاسه پرس شده به دو شکل مات یا براق در اندازه های 5.5 در 5.5 سانتیمتر
کارت ویزیت سلفون مات در برخی قسمت استفاده از یو وی یا طلاکوب براق در اندازه های 5.9 در 5.6 سانتیمتر

_____________________________________________________________________

حتما بخوانید:معرفی انواع دستگاه چاپ کارت ویزیت

_________________________________________________________________

ابعاد کارت ویزیت دایره

یکی از انواع کارت ویزیت های خاص است که عمدتا کسب و کارهای خاصی آن را استفاده می کنند. سایز این کارت ویزیت ها در 4 نوع قطر 3، 4، 5.5 و 7.5 سانتیمتر است. کارت ویزیت لمینت برجسته به شکل دایره ای نیز می تواند انتخاب مناسبی برای کسب و کار شما باشد.

ابعاد کارت ویزیت پروانه ای

شاید این کارت ویزیت را کمتر دیده باشید. این کارت ویزیت ها به شکل مستطیلی است که از قسمت وسط طول و عرض آن دارای فرورفتگی هایی است که در طراحی آن را به شکل پروانه تبدیل کرده است. این کارت ها دارای ابعاد 8.5 در 5.5 سانتیمتر است.

ابعاد استاندارد کارت ویزیت به پیکسل

برای اینکه بتوانید کارت ویزیت خود را از سانتیمتر به پیکسل محاسبه کنید، روش های مختلفی را می توانید امتحان کنید. ساده ترین آن استفاده از ابزارهای تبدیل سانتیمتر به پیکسل می باشد. در ادامه برای راحتی کار شما ابعاد پیکسی کارت ها را نیز اشاره خواهیم کرد:
4.8 در 4.5 سانتیمتر: 321 در 181 پیکسل
9 در 6 سانتیمتر: 340 در 226 پیکسل
5.5 در 5.5 سانتیمتر: 208 در 808 پیکسل
5.9 در 5.6 سانتیمتر: 223 در 211 پیکسل

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

حالا که با ابعاد استاندارد انواع کارت های ویزیت آشنا شدید، نوبت به استانداردها و نکاتی می رسد که رعایت آن می تواند وجهه شما را در معرفی خود از طریق کارت ویزیت حرفه ای تر کند. این نکات عبارتند از:

  • در نظر گرفتن رزولوشن 300 پیکسل در اینچ برای داشتن بالاترین کیفیت چاپی
  • انتخاب مد رنگی باید الزام CMYK برای داشتن بالاترین کیفیت رنگی
  • انتخاب فرم نهایی فایل به صورت پی دی اف یا JPG
  • در نظر گرفتن فاصله نیم میلیمتری از اطراف کادر طراحی
  • استفاده از قالب فایل های آماده
  • انتخاب بهترین کیفیت جنس کارت ویزیت مانند کارت ویزیت کتان
  • استفاده از رنگ های مناسب برای نوشته ها (بهترین گزینه رنگ سیاه کامل)
  • انتخاب فونت با سایز مناسب برای خوانایی بیشتر محتوای روی کارت ویزیت
  • انتخاب رنگ مناسب برای کارت ویزیت برای خاص و جذاب تر بودن آن

_____________________________________________________________________

حتما بخوانید:اطلاعات روی کارت ویزیت

_________________________________________________________________

اندازه استاندارد کارت ویزیت در نقاط مختلف جهان

جالب است بدانید که استاندارد طراحی کارت ویزیت نه تنها در ایران، که در بسیاری از کشورهای خارجی نیز رعایت می شود. البته این ابعاد و اندازه ها ممکن است کمی متفاوت باشد، اما به طور کلی تقریبا هر کشوری استاندارد و ابعاد خاصی برای کارت ویزیت دارد که در ادامه به چند مورد آن اشاره می شود:

اندازه استاندارد کارت ویزیت در نقاط مختلف جهان

آمریکا و کانادا: این دو کشور برای کارت ویزیت اندازه های 8.9 در 5.5 سانتیمتر را به عنوان استاندارد کارت ویزیت در نظر گرفته اند.
اروپای غربی: در این کشورها که شامل انگلیس، فرانسه، ایرلند، ایتالیا، فرانسه، آلمان، هلند، اسپانیا، سوئیس و بلژیک هستند از استاندارد 8.5 در 5.5 سانتیمتر برای طراحی و چاپ کارت ویزیت های خود استفاده می کنند.

نیوزلند، استرالیا و کشورهای حوزه اسکاندیناوی: این کشورها ابعاد 9 در 5.5 سانتیمتر را برای کارت ویزیت های خود می پسندند.

ژاپن: ژاپنی ها در استفاده از کارت ویزیت کمی وسواس دارند. برخلاف دیگر کشورها، در ژاپن از کاغذهای خاصی برای کارت ویزیت به ابعاد 9.7 در 5.1 سانتیمتر استفاده می کند. نکته مهمی که ژاپنی ها برای کارت ویزیت در نظر دارند، اینکه این کارت ها حتما دور گرد باشد. البته زنان در این کشور از کارت ویزیت هایی با ابعاد کوچکتر 3 در 2 اینچ استفاده می کنند. ژاپنی ها کیف های چرمی مخصوصی برای کارت ویزیت دارند و زمانی که بخواهند آن را به دیگران ارائه کنند به صورت کاملا محترمانه به دیگران هدیه می دهند.

چین: در این کشور، هنگ کنگ و سنگاپور کارت ویزیت های در اندازه 9 در 5.4 سانتیمتر طراحی و چاپ می شود.
آمریکای جنوبی و مرکزی، اروپای شرقی و آفریقای جنوبی: این کشورها که شامل کشورهای مختلفی می شود از اندازه 9 در 5 سانتیمتر برای کارت ویزیت های خود استفاده می کنند.

سفارش چاپ کارت ویزیت فوری با ابعاد استاندارد | چاپ بازار

در این مقاله سعی کردیم شما را با ابعاد و اشکال مختلف استاندارد کارت ویزیت آشنا کنیم تا بتوانید به تناسب کسب و کار و سلیقه خود از بهترین گزینه برای معرفی برندتان استفاده کنید. در نظر داشته باشید که در میان تمام نکاتی که برای طراحی و چاپ کارت ویزیت در نظر دارید، باید از خدمات شرکت ها یا طراحان با تجربه و حرفه ای استفاده کنید. کارت ویزیت شما یکی از مهمترین اقلام تبلیغاتی است که در زمان ارائه آن به مخاطب می توانید به صورت حضوری و چهره به چهره تاثیرگذار باشید.

شما می توانید سفارشات طراحی و چاپ اختصاصی کارت ویزیت خود را به طراحان شرکت چاپ بازار بسپارید. برای این منظور می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کارت ویزیت فوری و طراحی آن با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

سفارش چاپ کارت ویزیت فوری با ابعاد استاندارد | چاپ بازار

نتیجه گیری

برای اینکه بتوانید شکل حرفه ای تری به کسب و کار خود بدهید استفاده از کارت ویزیت با ابعاد استاندارد، یکی از ضروریات به شمار می آید.
چاپ بازار آماده دریافت سفارشات طراحی کارت ویزیت و چاپ فوری آن با ابعاد استاندارد و به صورت اختصاصی است. این شرکت با داشتن سابقه ای حدود دو دهه توانسته رضایت حداکثری مشتریان خود را در این زمینه جلب کند. از مهمترین خدماتی که این شرکت برای مشتریان خود در نظر گرفته، امکان ثبت سفارش آنلاین و عدم نیاز به مراجعه حضوری است. برای این منظور می توانید به سایت اینترنتی این شرکت مراجعه کنید. در صورت نیاز کارشناسان شرکت نیز آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

 

سوالات متداول

1- مهمترین نکات در طراحی کارت ویزیت چیست؟
انتخاب بهترین متریال
انتخاب مد رنگی CMYK
انتخاب رزولوشن 300 پیکسل
انتخاب فرمت پی دی اف
استفاده از فونت و رنگ مناسب برای نوشته ها
انتخاب رنگ مناسب برای کارت

2- آمریکا و کانادا از چه ابعادی برای کارت ویزیت استفاده می کنند؟
اندازه های 8.9 در 5.5 سانتیمتر

3- ابعاد استاندارد کارت ویزیت در ایران چقدر است؟
برای اشکال مختلف کارت این اندازه ها متفاوت است.

رتبه: 4.8 از 864 رأی

معرفی خدمات چاپ بازار

28421995 - 021